تفاوت لامپ ال ای دی با کم مصرف

تفاوت لامپ ال ای دی با کم مصرف

امروزه روشنایی حرف اول را در تمام جهان می‌زند و بدون آن تقریبا نمی‌توان زندگی کرد. برای خرید لامپ مناسب بهتر است آشنایی کاملی با لامپ‌های مختلف داشته باشید. در ادامه شما را با لامپ کم مصرف و لامپ ال ای دی و تفاوت لامپ ال ای دی با کم مصرف آشنا خواهیم کرد.

لامپ های کم مصرف متفاوت از لامپ های ال ای دی عمل می کنند و به جای اینکه جریان الکتریکی را از طریق رشته سیم بکشند ، آن ها یک جریان الکتریکی را از طریق لوله ای که حاوی آرگون و بخار جیوه است ، هدایت می کنند . این فرایند ، نور ماوراء بنفش ایجاد می کند که برخلاف چراغ های رشته ای که تابش گرمی را خاموش می کنند ، به سرعت به نور مرئی تبدیل می شوند .

بزرگترین تفاوت لامپ ال ای دی با کم مصرف در میزان مصرف انرژی برای استفاده از آن ها در طول زمان است . در مقایسه نور لامپ ال ای دی با کم مصرف باید گفت که لامپ های کم مصرف ، حدود 70٪ انرژی کمتری نسبت به لامپ های ال ای دی دارند . آن ها همچنین سال های طولانی تری از لامپ های دیگر عمر می کنند و البته هزینه آن ها کمی بیشتر است . با این حال ، یکی از بزرگترین اشکالات کم مصرف ها این است که چند لحظه طول می کشد تا آن ها گرم شوند و به روشنایی کامل برسند .

بررسی لامپ های ال ای دی

 1. به عنوان یکی از موارد تفاوت لامپ ال ای دی با کم مصرف باید این گونه گفت که ال ای دی ها سالها است که معمولاً در نمایشگر های الکترونیکی کوچک مانند ساعت روی جعبه کابل شما وجود دارد . از آن جا که نور ساطع شده توسط هر ال ای دی کوچک جهت دار و نسبتاً ضعیف است ، لامپ های ال ای دی خانگی تا چند سال پیش در حاشیه فناوری اصلی قرار داشتند . لامپ های ال ای دی با جمع کردن جریان هایی با بار مثبت و منفی برای ایجاد انرژی آزاد شده در قالب نور کار می کنند . نتیجه یک منبع سریع نور است که قابل اعتماد ، آنی و قادر به کم نور شدن است .

  آن چه ال ای دی ها را از لامپ های کم مصرف جدا می کند ، تنها ماندگاری آن ها است . طبق گزارش های منتشر شده ، لامپ های ال ای دی می توانند در هر جایی از 20،000 تا 50،000 ساعت یا تا پنج برابر بیشتر از هر لامپ قابل مقایسه دیگر در بازار دوام بیاورند .

  اما این ترکیب از کارآیی و دوام در طول تاریخ با هزینه ای همراه بوده است . برای مقایسه نور لامپ ال ای دی با کم مصرف باید گفت که ال ای دی ها نسبت به لامپ های کم مصرف ها هزینه بیشتری دارند . خبر خوب این است که قیمت آن ها طی سال ها کاهش چشمگیری داشته است .

خرید انواع لامپ ال ای دی

تفاوت لامپ ال ای دی با کم مصرف

در بیان تفاوت لامپ ال ای دی با کم مصرف باید هزینه ها را کنار بگذاریم و صرفاً بر کیفیت و سایر عوامل مهم ، در این لامپ ها نگاه کنیم . در این جا برخی از جوانب مثبت و منفی جهت مقایسه نور لامپ ال ای دی با کم مصرف آورده شده است :

نقاط ضعف و قوت لامپ های کم مصرف

نقاط قوت 

 • انرژی کمتری استفاده می کنند
 • هزینه کمتر نسبت به لامپ های ال ای دی
 • نوری بسیار روشن تولید می کند که به طور مساوی پخش می شود
 • در رنگ های نرم ، گرم و روشن موجود است
علت سوختن لامپ های ال ای دی

نقاط ضعف

 • با یک سوئیچ کوچکتر نمی توان استفاده کرد
 • چند لحظه طول می کشد تا گرم شود و به روشنایی کامل برسد
 • حاوی جیوه ، یک فلز سنگین سمی است
 • می تواند نسبت به دمای سرما حساس باشد

نقاط ضعف و قوت لامپ های ال ای دی

نقاط قوت

 • فوراً روشن می شود
 • به هیچ وجه زیاد گرم نمی شود
 • حداکثر تا پنج برابر بیشتر از کم مصرف ها و به معنای واقعی کلمه می تواند یک عمر دوام آورد
 • هیچگونه حساسیت به دمای سرما ندارد
 • حاوی جیوه نیست
 • برخی از مدل ها را می توان با یک سوئیچ کم رنگ استفاده کرد
 • در رنگ های نرم ، گرم و روشن موجود است
بهترین لامپ ال ای دی موجود در بازار

نقاط ضعف

 • نور آن در جهتي است که به طور مساوي پخش نمی شود

خرید انواع لامپ ال ای دی

اگر قصد خرید لامپ دارید، با توجه به انواع لامپ ال ای دی و مزیت آن‌ها نسبت به سایر لامپ‌ها، در خرید این محصول تردید نکنید و از طریق خرید لامپ ال ای دی لامپ مورد نظر خود را تهیه نمایید.

در کشور ایران شرکت های مختلفی وجود دارند که مشغول به تولید انواع لامپ‌های ال ای دی می باشند.

از طریق خرید لامپ های LED همین الان اقدام کنید و محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری کنید.

 در ضمن می توانید برای اطلاع کامل از انواع محصولات ای جی سی لایتینگ با کارشناسان فروش شرکت تماس بگیرید و هر گونه سوالی دارید بپرسید.

همچنین نظرات و سوالات خود را درباره مقاله “تفاوت لامپ ال ای دی با کم مصرف” می‌توانید از طریق نظرات در پایان این صفحه با ما مطرح کنید. کارشناسان ای جی سی در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخگوی شما خواهند بود.

خرید انواع لامپ های ال ای دی

انواع لامپ‌های ال ای دی را با بهترین قیمت از ما خریداری کنید.

خرید انواع لامپ های LED

کارشناسان ایجیسی مقالات دیگری در موضوعات زیر برای شما فراهم کرده‌اند.

حتما مقالات را مطالعه کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال با کارشناسان ای جی سی تماس بگیرید و یا از طریق بخش نظرات در پایان صفحه با ما مطرح کنید.

دیدگاه‌ها ۱