نحوه تعمیر لامپ ال ای دی

نحوه تعمیر لامپ ال ای دی

لامپ های ال ای دی از پر مصرف ترین لامپ های داخل هر خانه محسوب می‌شوند. لامپ ال ای دی یک منبع روشنایی است که نور را با کمک دیود های نوری تولید می کند.از جمله دلایلی که باعث شده است این لامپ ها مصرف زیادی در خانه های ایرانی داشته باشد طول عمر بالای آن ها، روشنایی نور با کیفیت و مصرف بهینه انرژی لامپ ال ای دی می باشد.اما در کنار خرید لامپ ال ای دی مسئله دیگری که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد شیوه نگهداری از این گونه لامپ ها و همچنین نحوه تعمیر لامپ ال ای دی است. شاید تعمیر لامپ ال ای دی چندان کار دشواری نباشد و احتیاج مکان خاصی هم نداشته باشد و تنها آشنایی مختصری با شیوه عملکرد لامپ همکاری کافی می باشد تا بتوان لامپ ال ای دی را تعمیر کرده و از آن مجدداً استفاده نمود. 

لامپ ال ای دی معمولاً چند برد نصب شده است و با توجه به آن به صورت سری و موازی مدار تشکیل داده اند. 

تنها در شرایطی که شما می توانید لامپ ال ای دی را مجدداً تعمیر کنید در شرایطی است که مدار موازی آن دچار مشکل شود ولی در صورتی که مدال سری دچار خرابی شود لامپ دیگر روشن نخواهد شد.

 برای تعمیر لامپ ال ای دی شما به ابزار و لوازم خاصی نیاز دارید و بر اساس چند گام مهم می توانید نسبت به تعمیر لامپ ال ای دی اقدام کنید . 

ابزار لازم و گام هایی که شما باید برای تعمیر لامپ ال ای دی بردارید را در ادامه مطلب خدمتتان توضیح خواهیم داد. اگر قصد دارید به خوبی با شیوه و نحوه تعمیر لامپ ال ای دی آشنا شوید پس تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید و مطالبی که گفته می شود را با دقت مطالعه کنید و آنها را گام به گام و مو به مو اجرا کنید تا لامپ ال ای دی شما تعمیر شده و مجدداً قابل استفاده گردد.

آشنایی با نحوه تعمیر لامپ ال ای دی به صورت گام به گام

اولین گامی که برای آشنایی با نحوه تعمیر لامپ باید نسبت به آن دقت کنید انتخاب ابزار لازم برای تعمیر لامپ می باشد.

از جمله مهمترین ابزاری که می توانید از آنها برای تعمیر لامپ استفاده کنید هویه، سیم لحیم، مولتی متر ، انبرک و نوار پیچ های ال ای دی می باشد. در گام بعدی که در نحوه تعمیر لامپ ال ای دی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد شیوه باز کردن لامپ و بررسی قطعات است. 

تعمیر لامپ ال ای دی هیچگاه نباید روی سرپیچ را باز و تعمیر کنید .

همچنین نباید تا زمانی که نام باز شده تعمیر نشده است و به صورت کامل سرهم نگردیده است آن را روی سر پیچ ببندید. 

خرید انواع لامپ ال ای دی

این نکته از اهمیت بسیار زیادی در نحوه تعمیر لامپ ال ای دی برخوردار است در صورتی که نسبت به آن دقت نداشته باشید ممکن است موجب برق گرفتگی و حتی مرگ شما گردد. در گام سوم نحوه تعمیر لامپ ال ای دی شما باید نسبت به تعویض ال ای دی های خراب دقت داشته باشید. به این منظور شما باید با هویه دوطرفه ال ای دی خراب را کمی حرارت داده تا بتوانید آن را جدا کنید.

 البته نگران سالم درآوردن آن نباشد چون این قطعه دیگر قابل تعمیر نبوده و باید نسبت به جایگزینی آن با قطعه های سالم اقدام به عمل آورید. در هنگام جایگذاری الیدی جدید نیز دقت داشته باشید که جهت مثبت و منفی را درست تشخیص دهید .گام پایانی نحوه تعمیر لامپ ال ای دی نیز بستن لامپ و تست آن می باشد که این کار را باید پس از تعویض قطعه خراب انجام دهید.

حتما در تعمیر لامپ ال ای دی دقت لازم را داشته باشید تا دچار مشکلات گوناگون نگردید و صدمات جسمانی به خودتان وارد نکنید. 

همچنین می توانید با مراجعه به وبسایت ما اطلاعات بیشتری را توسط کارشناسان ما درباره نحوه تعمیر لامپ ال ای دی یاد بگیرید و از آن در تعمیر لامپ کم مصرف و پر بازده استفاده کنید. مطمئن باشید در این زمینه کار سختی نخواهید داشت و فقط کافی است نسبت به آن دقت لازم را داشته باشید.

خرید انواع لامپ ال ای دی

اگر قصد خرید لامپ دارید، با توجه به انواع لامپ ال ای دی و مزیت آن‌ها نسبت به سایر لامپ‌ها، در خرید این محصول تردید نکنید و از طریق خرید لامپ ال ای دی لامپ مورد نظر خود را تهیه نمایید.

در کشور ایران شرکت های مختلفی وجود دارند که مشغول به تولید انواع لامپ‌های ال ای دی می باشند.

از طریق خرید لامپ های LED همین الان اقدام کنید و محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری کنید.

 در ضمن می توانید برای اطلاع کامل از انواع محصولات ای جی سی لایتینگ با کارشناسان فروش شرکت تماس بگیرید و هر گونه سوالی دارید بپرسید.

همچنین نظرات و سوالات خود را درباره مقاله “نحوه تعمیر لامپ ال ای دی” می‌توانید از طریق نظرات در پایان این صفحه با ما مطرح کنید. کارشناسان ای جی سی در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخگوی شما خواهند بود.

خرید انواع لامپ های ال ای دی

انواع لامپ‌های ال ای دی را با بهترین قیمت از ما خریداری کنید.

خرید انواع لامپ های LED

کارشناسان ایجیسی مقالات دیگری در موضوعات زیر برای شما فراهم کرده‌اند.

حتما مقالات را مطالعه کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال با کارشناسان ای جی سی تماس بگیرید و یا از طریق بخش نظرات در پایان صفحه با ما مطرح کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*